Z przyjemnością informujemy, że w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju, który w tym roku odbędzie się w dniach 17-20 lipca, w konkursie „Zwyrtała” na najlepszy pomysł promujący czytanie, Jury przyznało nagrodę specjalną Magdalenie Komór z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni, Filii w Stróży za ciekawy projekt czytelniczy.

Celem konkursu jest wybranie i nagrodzenie najlepszych pomysłów promujących czytelnictwo, zrealizowanych na terenie Polski, w okresie od 1 stycznia 2023 do 17 kwietnia 2024 roku. Zgłoszony przez naszą Bibliotekę projekt nosił nazwę „A u nas w domu śladami książki Grażyny Bąkiewicz” – była to literacka podróż za bohaterami książki do pałacu Scheiblerów w Łodzi na Księży Młyn i spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz – zapraszaliśmy na to wydarzenie w lipcu ubiegłego roku.

Zasłużoną nagrodą za to wyróżnienie dla naszej bibliotekarki jest wyjazd na jubileuszowy, 20 festiwal „Lesefest” do Hamburga, ufundowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Pani Magdzie gratulujemy!