Wystawa – „Kwiaty z liści”

 


Wystawa – „Jesień w bibliotece”

 

 

Wystawa „Wszystko z papieru”

 

 

 Wystawa „SE-MA-FOR Film Festiwal 2013”

 

Wystawa prac młodzieży Gimnazjum w Rząśni

Wystawa – Fotograficzne spotkanie

Wystawa fotograficzna

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni oraz INCADRO zapraszają na wystawę fotografii Roberta Nowaka „Leśna wędrówka”.

Wystawę można oglądać od 27.04.2011 r. do 28.05.2011 r. w czytelni naszej biblioteki, Rząśnia ul. 1 Maja 16A. Celem wystawy jest promocja lokalnych twórców oraz aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Roku Lasów.

Robert Nowak ma 38 lat, mieszka w Stróży. Z zawodu jest leśnikiem, z zamiłowania – fotografem. Codzienne obcowanie z przyrodą uwidacznia na zdjęciach łącząc w ten sposób pasję z obowiązkami zawodowymi. Jego ulubiony rodzaj zdjęć przyrodniczych to makrofotografia.

Od kilku lat zajmuje się również fotografią portretową i reportażową. Szczególnie ceni sobie współpracę z dziećmi podczas sesji studyjnych i plenerowych. Od kilku lat fotografuje wspólnie z żoną Moniką. Od roku działają jako INCADRO. Na swojej stronie internetowej tak piszą o sobie:

„Jesteśmy małżeństwem z wieloletnią wspólną pasją. Fotografujemy, bo lubimy…

Każda sesja jest dla nas wydarzeniem, do którego podchodzimy bardzo indywidualnie. Zależy nam na tym, aby czas spędzony przed obiektywem był dla Was wyjątkowy i niezapomniany. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i nowe pomysły.

Fotografowanie to zawód, ale również sposób na spędzanie wolnego czasu. Swoją pasją zaraziliśmy także nasze dzieci, które często i chętnie nam pozują.

Mieszkamy na wsi niedaleko Pajęczna w województwie łódzkim. Obcowanie z przyrodą daje nam również możliwość uwieczniania na fotografiach wielu ciekawych obiektów natury”.

 

 

Wystawa rękodzieła „Nitką malowane”

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni zaprasza wszystkich miłośników sztuki  do obejrzenia wystawy „Nitką malowane” prezentowanej w czytelni  Biblioteki.

Przedstawione prace to rękodzieła mieszkanek naszej gminy amatorsko zajmujących się haftem i robótkami ręcznymi.