Mamy przyjemność poinformować, że w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek organizowanym przez Rzeczpospolitą i Instytut Książki na ponad 8 tysięcy działających bibliotek w kraju , nasza Biblioteka uplasowała się na 1 miejscu w województwie  łódzkim i 8 miejscu w skali kraju

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy naszej Biblioteki ! 🙂

Mamy przyjemność poinformować, że w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek organizowanym przez Rzeczpospolitą i Instytut Książki na ponad 8 tysięcy działających bibliotek w kraju , nasza Biblioteka uplasowała się na 1 miejscu w województwie  łódzkim i 8 miejscu w skali kraju. Dziękujemy naszym wiernym   Czytelnikom i Użytkownikom  za to, że nas odwiedzacie, za to, że czytacie i za to, że mamy Was w naszej Bibliotece coraz więcej. Władzom samorządowym dziękujemy za przychylność i wspieranie inicjatyw podejmowanych przez bibliotekę.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają najlepsze biblioteki i samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.