Strona główna » Aktualności » Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Julian Tuwim - wikipedia

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „RANY JULEK! ZA CO LUBIĘ JULIANA TUWIMA”. Konkurs organizowany jest organizowany z okazji I Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach – wokół Tuwima” pod patronatem Wydawnictwa Literatura.

Po kliknięciu w Czytaj więcej można zapoznać się ze szczegółowym regulaminem konkursu.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO:

1. Konkurs jest organizowany z okazji I Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach – wokół Tuwima”.

2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Literatura i Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni

3. Temat konkursu plastycznego: RANY JULEK! ZA CO LUBIĘ JULIANA TUWIMA

4. Uczestnicy konkursu:

Dzieci z klas IV-VI.

Prace stworzone przez grupę osób (powyżej dwóch) nie będą oceniane.

5. Technika pracy: dowolna forma plastyczna – malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, rzeźba, makieta.

Format pracy: nie większy niż 70 cm x 70 cm x 70 cm (długość x wysokość x szerokość)

6. Przebieg konkursu:

a) konkurs plastyczny trwa od 15.04 – 6.05.2013

b) wykonane prace należy dostarczyć osobiście do 6.05.2013 do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni ul.1Maja16A.

c) praca powinna być opisana: imię i nazwisko autora, wiek, adres mailowy do opiekuna, nazwa placówki, w której praca została zgłoszona do konkursu (szkoły lub biblioteki).

7.Na spotkaniu autorskim w dniu 9 Maja zaproszony autor (Kazimierz Szymeczko) wybierze jedną zwycięską pracę.

a) dopuszcza się również wybór dwóch wyróżnień.

b) zwycięska praca zostanie zabrana przez autora do dalszej oceny, wyróżnione osoby dostaną nagrody książkowe w dniu spotkania.

8. Kryteria oceny prac:

a) nawiązanie do tematu konkursu.

b) oryginalność, pomysłowość, estetyka pracy.

c) samodzielność pracy (oceniane będą jedynie prace indywidualne a nie grupowe).

9. Decyzja jury jest nieodwołalna i nie podlega negocjacjom.

10. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do pokazania prac na wystawie pokonkursowej, na stronie internetowej www.wyd-literatura.com.pl oraz profilu na facebooku. Prace przechodzą na własność Organizatora.