Strona główna » Początek » Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH…

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH…

f_w_73002_8747a-t.jpg

 „Z książką na walizkach” to akcja czytelnicza, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Od kilku lat organizowana jest w kilku regionach Polski przez Wydawnictwo „Literatura” z Łodzi oraz wojewódzkie i lokalne biblioteki publiczne. Została wymyślona w 2004 r. przez Wojciecha Karwackiego – dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich -Wydawnictwo. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków naszego kraju.

W ramach tego projektu 7 maja o godz. 11.30 w naszej Bibliotece będzie gościć  Pan Andrzej Marek Grabowski scenarzysta filmowy od lat współpracujący z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla najmłodszych, m. in. „Tik – Taka”, „Wyprawy profesora Ciekawskiego”, „Ciuchcię” i „Budzik”. Napisał też wiele piosenek dla dzieci, m. in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki, Bursztynek i wiele, wiele innych…

Wraz z Ewą Chotomską założył zespół wokalno – taneczny Fasolki. W latach 1994 – 2000 był redaktorem naczelnym i producentem czasopisma „Ciuchcia”.

 Na spotkania zostali zaproszeni uczniowie klas I – III  ZSP w Rząśni.

**********************************************************************************************************************