Strona główna » Początek » Świąteczne spotkanie DKK

Świąteczne spotkanie DKK

          17 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponieważ było to podsumowujące spotkanie, w dodatku odbywające się tuż przez samym Bożym Narodzeniem, sceneria również musiała być wyjątkowa. Czytelniczki omawiały książkę E. Ferrante pt.” Genialna przyjaciółka”.
Książka ta jest napisana w formie wspomnień i rozpoczyna się w latach 50-tych XX-go wieku. Z jednej strony to ciekawa, choć nieco banalna , historia dorastania i dojrzewania dwóch młodych Włoszek na przedmieściach Neapolu, ich problemy rodzinne, podwórkowe, szkolne, uczuciowe, wchodzenie w życie i dorosłość. Z drugiej wyjątkowo barwnie przedstawioną społeczność podmiejskiej dzielnicy Neapolu. Brudne i biedne kamienice , małe sklepiki i warsztaty, sąsiedzkie tajemnice. Polakom łatwo utożsamiać się z głośnym, pełnym temperamentu i awanturniczymi Włochami, nagminnym brakiem pieniędzy, społecznym podziałem, szybkim dojrzewaniem dzieci, bo podobnie wyglądały nasze powojenne miasta.
W radosnej i świątecznej atmosferze uczestniczki spotkania miło spędziły czas, kolędując i życząc sobie wspaniałych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia..

DSC_0273-t.jpgDSC_0279-t.jpgDSC_0300-t.jpgDSC_0284-t.jpgDSC_0285-t.jpgDSC_0304-t.jpgDSC_0306-t.jpgDSC_03031-t.jpgDSC_0275-t.jpgDSC_0287-t.jpgDSC_0301-t.jpgDSC_02871-t.jpg