Strona główna » Aktualności » Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

Kazimierz Szymeczko

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rząśnia w dniu  14 maja 2010 r.  brali w nim udział uczniowie klas IV – VI.

Cykl spotkań z autorami książek odbywa się dzięki współpracy z Gminną Biblioteką w Rząśni, która w ramach realizacji  programu PPWOW organizuje wspólnie ze szkołą te spotkania.

Kazimierz Szymeczko urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Prywatnie nauczyciel, po pracy biega po lesie, gra na gitarze i w szachy (ale nigdy równocześnie).  Organizuje sesje gier fabularnych i pisze książki dla dzieci. A pisze fachowo i dowcipnie od roku 1996. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”, „Płomyczek”, publikuje w „Twoim Dziecku”, „Guliwerze”, „Nowych Książkach”, „Bibliotece w Szkole”. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni” .

ator_szymeczko3.jpg