Strona główna » Początek » Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

17 czerwca gościem Naszej Biblioteki była pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz i krytyk sztuki Eliza Piotrowska. Pani Eliza ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, gdzie mieszkała i pracowała kilka lat. Obecnie mieszka w Brazylii. Jest autorką wielu książek m.in. „To miasto nazywa się Rzym”,” Ciocia Jadzia”, „Żółte kółka”,” A ja nie pozwolę nudzić Wam się w szkole„. Ponadto współpracuje z Misiem i Świerszczykiem.
Spotkanie z dziećmi Eliza Piotrowska rozpoczęła o „Przewodnika po Rzymie„, z którego uczestnicy nauczyli się kilku gestów i słów w języku włoskim. Dzieci odpowiadały na liczne pytania pani Elizy, ale również same chętnie je zadawały. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., że autorka swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w wieku 4 lat, a najważniejszą dla niej z dotychczas wydanych książek jest Ciocia Jadzia, z której bohaterką sama się utożsamia. Niezwykle ważnym momentem w życiu pisarki było poznanie znakomitej poetki Danuty Wawiłow, która opiekowała się młodymi poetami. W miłej atmosferze czas spotkania dobiegł końca. Za ciekawe przeżycia dzieci podziękowały oklaskami, a pisarka odwdzięczyła się ilustrowanymi autografami.


DSC_1433-t.jpgDSC_1437-t.jpgDSC_1439-t.jpgDSC_1440-t.jpgDSC_1442-t.jpgDSC_1443-t.jpgDSC_1444-t.jpgDSC_1445-t.jpgDSC_1446-t.jpgDSC_1451-t.jpgDSC_1454-t.jpgDSC_1460-t.jpgDSC_1462-t.jpg