Strona główna » Początek » „Kochane Lato z Radiem” – spotkanie z Romanem Czejarkiem

„Kochane Lato z Radiem” – spotkanie z Romanem Czejarkiem

W środę 15 października o godz. 18.00 w Naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, publicystą ale także i konferansjerem.
Okazją do spotkania była książka „Kochane Lato z Radiem”, w której Roman Czejarek opowiada  o ludziach, tworzących popularną audycję, jego historii, gwiazdach występujących na słynnych plenerowych koncertach, fanach, konkursach organizowanych na antenie i na estradzie, przytacza zabawne sytuacje, sypie anegdotami, opisuje ciekawostki zza mikrofonu i zza sceny. Nie inaczej było w bibliotece.  Dziennikarz mówił, jak trafił do „Lata z Radiem”, jakim jest szefem , na czym polega fenomen najpopularniejszego programu polskiego radia, o swoich zainteresowaniach (pasjonuje się m.in. historią swojego rodzinnego Szczecina, którą opisał w książce „Kolorowy Szczecin”).
Pan Roman przygotował niespodzianki dla czytelników – można było zdobyć radiowe kubki , poduszkę pszczółkę i inne gadżety , wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z popularną audycją. A na koniec były oczywiście kuluarowe rozmowy z gościem i autografy w jego książce.

Roman Czejarek ma dar pisania i mówienia lekko i przyjemnie.  Uchyla rąbka radiowych tajemnic i opowiada  o kulisach plenerowych koncertów w taki sposób, aby nikogo nie urazić, o współpracownikach wypowiada się z szacunkiem a przecież mógłby i inaczej. Bo pewnie nie wszystko jest tak różowe i piękne. Jednak Czejarek zachowuje klasę nie szczędząc przy tym krytyki i pokazując swoje zdanie. W książce nie ma sztucznego udawania. Jest taka jak on szczera i serdeczna. Pokazuje pasie i sens życia autora…