Strona główna » Początek » Kolorowa Lokomotywa ruszyła!

Kolorowa Lokomotywa ruszyła!

14 czerwca  dwadzieścioro dzieci, reprezentujących naszą Gminę rozpoczęło realizację projektu „Kolorowa lokomotywa” W grupie z Rząśni znalazły się reprezentanci szkół z Białej, Stróży, Broszęcina i Zielęcina, w momencie przybycia do Łódzkiego Domu Kultury dzieci były już bardzo zgranym zespołem. Projekt ma w zamyśle zwiększyć świadomość kulturalną i ekologiczną dzieci, dać okazję do wspólnej nauki poprzez zabawę. W pierwszej części trwania projektu Panie instruktorki z pracowni  szycia i filcu artystycznego „JUPIENTER”  przybliżyły nam technikę filcowania na mokro. Te warsztaty ogromnie przypadły dzieciakom do gustu, pozwoliły na puszczenie wodzów fantazji, ekspresję. Udało nam się stworzyć barwne kwiaty, nauczyć się tworzyć elementy biżuterii z filcu.
Po krótkiej przerwie zaproszono nas na drugi warsztat. Tym razem z projektowania ubiorów i elementów scenografii Zajęcia poprowadziła dr. Ewa Bloom-Kwiatkowska, kierownik Pracowni Zagadnień Scenograficznych ASP. Nasi mali artyści tworzyli maski  dla ptasich aktorów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był bardzo pracowity, ale pouczający dzień. Następne warsztaty w ramach projektu „Kolorowa lokomotywa” 24 czerwca. Dowiemy się z nich jak i z czego możemy zrobić papier oraz poznamy techniki wykorzystania różnych rodzajów koronek, tiulu, nici i włóczki. Będzie się działo!
Zapraszamy do obejrzenia galerii..

IMG_7752-t.jpgIMG_7753-t.jpgIMG_7754-t.jpgIMG_7755-t.jpgIMG_7760-t.jpgIMG_7761-t.jpgIMG_7762-t.jpgIMG_7763-t.jpgIMG_7768-t.jpgIMG_7778-t.jpgIMG_7780-t.jpgIMG_7781-t.jpgIMG_7783-t.jpgIMG_7805-t.jpgIMG_7806-t.jpg