Strona główna » Początek » Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni po raz drugi – jedną z najlepszych w Polsce !!!

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni już drugi raz zajęła 1 miejsce w województwie łódzkim w Rankingu Bibliotek przygotowanym przez Instytut Książki oraz dziennik „Rzeczpospolita„.

W obecnej V już edycji rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek – Rząśnia zajęła 16 miejsce w kraju      ( na ok 2.300 bibliotek ) oraz 5 miejsce wśród bibliotek z terenu gmin wiejskich. To jeszcze większy sukces niż w 2013 roku, kiedy to GBP w Rząśni była 1 w woj. łódzkim, ale dopiero 36 w kraju.

DSC03010-t.jpgDSC03024-t.jpgDSC03025-t.jpgDSC03021-t.jpg

W dniu 19 listopada 2015 roku o godz. 11.00 w Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej), p. Krasińskich 3/5 w Warszawie odbyła się uroczysta gala związana z ogłoszeniem wyników i wręczeniem wyróżnień dla dyrektorów bibliotek oraz przedstawicieli samorządów wg oficjalnego komunikatu za – „Zaangażowanie w kulturalny rozwój swojej gminy” ( docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów ).
DSC02949-t.jpg

Galę poprowadził Paweł Sołtys z Programu III Polskiego Radia

powiedział- ” Rozwija się obszar wiedzy na dyskach komputerowych ale wierzę, że nie wyprą one książek”.

Paweł Jabłoński – Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”

– przedstawił slajdy dot. kryteriów oceny branych pod uwagę w rankingu:

Jako podsumowanie swojego wystąpienia przedstawił wnioski nasuwające się  z całego rankingu:

W końcu nadeszła chwila, w której Paweł Sołtys

zaprosił Ewę Usowicz i Grzegorza Gaudena aby oni wręczyli laureatom wyróżnienia
… gdy na tablicy wyświetlił się napis:

Oczywiście jeszcze kilka fotek na pamiątkę do archiwum biblioteki:

DSC02997-t.jpg

******************************