Strona główna » Początek » Czerwcowe spotkanie DKK

Czerwcowe spotkanie DKK

Książką, którą Klubowiczki zainteresowały się na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 13 czrwca 2019 r. była „Szeptucha” Katarzyny Bereniki Miszczuk. Pradawne słowiańskie, zapomniane wierzenia i obrzędy połączone ze współczesnością, humorem i romansem dały świetną lekturę na wiosenne wieczory.
Autorka wpuszcza nas w świat dziwny, nieznany. Pradawne wierzenia żyją tutaj swoim życiem i kpią sobie z postępu cywilizacyjnego. Trudności z tym ma też główna bohaterka Gosia, która po studiach medycznych trafia na roczne studia do szeptuchy. Magicznej siły doświadcza na własnej skórze i duszy. A przy okazji odkrywa własną tożsamość.
Książka pełna magii na pewno zostawiła ślad w pamięci, nie przeszła niezauważona. Bardzo trafne jest pytanie autorki – „… czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co by było, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu? Czy nadal wierzylibyśmy w pogańskich bogów? Jak wyglądałoby nasze państwo?”
Klubowiczki stwierdziły ,że po przeczytaniu „Szeptuchy’” przypomniały się legendy i bajki czytane w dzieciństwie, a dyskusja nad pytaniem ‘”co by było, gdyby….” mogłaby potrwać znacznie dłużej niż jedno popołudnie. Jednogłośnie wszystkie panie zachęcają do przeczytania ,, Szeptuchy” , książka jest godna polecenia.

 

DSC_2675-t.jpgDSC_2645-1-t.jpgDSC_2668-t.jpgDSC_2653-t.jpgDSC_2669-1-t.jpgDSC_2659-t.jpgDSC_2661-t.jpgDSC_2657-t.jpgDSC_2671-t.jpg