Strona główna » Aktualności » 5 minut dla książki w Rząśni

5 minut dla książki w Rząśni

W dniu 23 kwietnia 2013 roku z okazji Światowego Dnia Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni odbyła się plenerowa akcja „ 5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką”.

Zgodnie z założeniami, o godzinie 18 na skwerku przy bibliotece zebrała się grupa czytelników z terenu gminy Rząśnia – młodych i  starszych. Każdy przyniósł ze sobą jakąś książkę. Ponieważ obecny rok jest „Rokiem Tuwima”, w większości dominowały pozycje togo autora. Dyrektor Biblioteki Joanna Konieczko zaproponowała aby każdy przeczytał wiersz lub wybrany fragment przyniesionej książki. Sama przeczytała wiersze Taniec i Kotek. W jej ślady poszli następni uczestnicy. Zaczęły rozbrzmiewać kolejne teksty. Kilka osób pochwaliło się umiejętnościami recytatorskimi, głosząc wiersze z pamięci.

Gdy po zakończeniu czytania, starsi uczestnicy wdali się w dyskusję na temat ulubionych książek, młodsi mieli czas na harce i swawole.

Jedną z uczestniczek akcji była miłośniczka czytania Aleksandra Mularczyk z Suchowoli. Cyt. „fajnie się było spotkać, poczytać książki w tak nietypowy sposób. Do tego pogoda sprawiła, że trudno się było rozstać. Polecam czytanie na świeżym powietrzu”.